SPORT

Znamo što nam treba   – Prigorski.hr

todayJune 27, 2026

Background
share close


Kapetan Luka Modrić je protiv Paname upisao 200. utakmicu za Hrvatske, no nekako je ispod radara prošao podatak kako je Ivan Perišić stigao do jednako impresivne brojke od 156 nastupa u dresu “Vatrenih”.

Samo Luka ima više nastupa u hrvatskom dresu od njega. Perišić je i drugi strijelac reprezentacije s 38 golova, sedam manje od vodećeg Davora Šukera.

“Perija” je za reprezentaciju debitirao u ožujku 2011. protiv Gruzije, a prvi gol je zabio u rujnu 2012. protiv Belgije u kvalifikacijama za SP 2014.

Ovo je njegov već osmi veliki turnir, pri čemu četvrti World Cup (2014, 2018, 2022, 2026), a sudjelovao je i na četiri EURO-a (2012, 2016, 2020, 2024).

“Rekao sam i prije da Luka i ja guramo jedan drugoga. Vidimo i po drugim sportovima, po drugim igračima, da su se granice pomaknule i uz naporan radi i odricanje, te glad koja je još u nama, može se doći do brojki. Glad je još tu, radi se svaki dan, tu sam već godinama. Što izbornik odluči ja ću igrati, igrao sam na dosta pozicija.”

Perišić se potom okrenuo idućem suparniku.

“Ova dva, tri dana fokus je bio više na oporavku nego na prošloj utakmici. Tako da nismo imali puno vremena za trening i analizu. Večeras ćemo imati video analizu. Idemo po prolaz, znamo što nam treba. Ali svakako moramo igrati puno bolje nego u prve dvije utakmice”, rekao je i dodao: “Gledali smo ove dvije utakmice s Ganom dokle smo došli, dobra su ekipa, kompaktna. Igrali su dvije utakmice, malo više niskog bloka. Hoćemo Vidimo kako će biti sutra, jer su već prošli skupinu, možda se nešto promijeni, moramo biti spremni i za prvu i za drugu varijantu, ali mi se okrećemo sebi i svojoj igri.

Perišić je u dresu “Vatrenih” igrao protiv Kameruna, Nigerije, Maroka, Senegala… Sve smo te utakmice dobili uz jedan remi.

“Baš smo neki dan to prokomentirali, igrali smo protiv dosta ekipa u zadnjih deset godina. Svi rezultati su bili pozitivni. Nadam se da će tako ostati i ovaj put i da ćemo odigrati dobru utakmicu kao što je bilo protiv drugih ekipa.

Osvrnuo se i na mlade koji dolaze.

“Imamo puno kvalitete u ekipi. Ja mislim da na neki način imaju sreće što smo mi ostali toliko dugo u reprezentaciji da vide kako se odnosimo prema svetom dresu i što radimo da promoviramo Hrvatsku na najbolji mogući način. Sada je na njima da oni, kad mi više ne budemo tu, da preuzmu i da vode Hrvatsku dalje u nove pobjede,” zaključio je.



Izvor: Sport – Prigorski.hr

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *