play_arrow
Lokalni.fm Vaš lokalni radio – vijesti, glazba i zabava
Hrvatska tenisačica Antonia Ružić oprostila se od drugog Grand Slama sezone, Roland Garrosa porazom u drugom kolu od Amerikanke Madison Keys s 4-6, 4-6.
Hrvatska je tako ostao bez predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji pariškog Grand Slama.
Ružić se dobro nosio s 19. igračem svijeta, ali je Amerikanac slavio s 2:0 u setovima nakon sat i 40 minuta igre.
U prvom setu Keys je napravila break za 3-2, ali je Ružić, trenutno 64. tenisač svijeta, odmah izjednačio na 4-3. Međutim, Keys je tada osvojio pet uzastopnih gemova i poveo 6-4, 2-0.
Čakovčanka je smanjila na 2-1, no Keys je uzvratila s tri gema u nizu stigavši do prednosti 5-1. Imala je dvije meč lopte koje je Ružić spasila i smanjila na 5-2, potom je vratila jedan izgubljeni gem, te obranila svoj servis za 5-4. No, Amerikanka drugu priliku nije propustila i zaključila je meč. Bio je to njihov prvi međusobni susret.
Ružić je ranije u utorak ostvarila prvu pobjedu u karijeri na Grand Slam turnirima svladavši u prvom kolu Amerikanku Ashlyn Krueger sa 3-6, 6-2, 6-2.
Written by: admin
Copyright @ LOKALNI.FM
Post comments (0)