play_arrow
Lokalni.fm Vaš lokalni radio – vijesti, glazba i zabava
Mladi hrvatski tenisač Dino Prižmić nije se uspio plasirati u treće kolo Roland Garrosa nakon što je u dvoboju drugog kola izgubio od Brazilca Joao Fonesece s 6-3, 6-4, 3-6, 1-6, 2-6.
Hrvatski tenisač je vodio 2-0 u setovima, no Brazilac je sjajnom igrom u nastavku uspio okrenuti rezultat.
Bio je to okršaj dvije velike teniske nade, 20-godišnjeg Splićanina i 19-godišnjeg igrača iz Rio de Janeira. Mladi Brazilac je bio favorit, trenutačno drži 30. mjesto na ATP ljestvici, a iza njega su i dvije ATP titule. No, Prižmić, koji je trenutačno na 72. mjestu, bio je u sjajnoj formi nakon što je na Mastersu u Rimu dogurao do osmine finala, dok je u Madridu zapeo na jednoj stepenici prije.
Ključni trenutak prvog seta bio je osmi gem u kojem je Prižmić napravio break za 5-3, a potom obranio servis za vodstvo 1-0 u setovima. U drugom setu gledali smo sličan rasplet. Do rezultata 4-4 tenisači su držali svoje servise, a potom je Prižmić došao do breaka, a zatim odservirao za 6-4 i 2-0 u setovima.
Brazilac se vratio u život u trećem setu. Poveo je 4-1 uz jedan break i zadržao prednost do kraja seta te dobio taj dio igre sa 6-3. Nažalost, četvrti set protekao je u potpunoj dominaciji mladog Brazilca. Pri rezultatu 1-1 Fonseca je napravio prvi break, a pri vodstvu 3-1 još jednom oduzeo servis protivniku. U samo 35 minuta dobio je set sa 6-1, gurnuvši meč u peti set.
Prižmić nije uspio pronaći izgubljeni ritam, a Brazilac je dominirao iu odlučujućem setu. Pri vodstvu od 2-1 “slomio” je Prižmića, a kod rezultata 5-2 završio je priču s još jednim oduzetim servisom nakon tri sata i 30 minuta igre.
Fonseca se sada sučeljava sa Srbinom Novakom Đokovićem, koji je pobijedio Francuza Valentina Royera sa 6-3, 6-2, 6-7 (7), 6-3.
Written by: admin
Copyright @ LOKALNI.FM
Post comments (0)