play_arrow
Lokalni.fm Vaš lokalni radio – vijesti, glazba i zabava
Pobjeda protiv Paname nam je dala vjetar u leđa, istaknuo je hrvatski veznjak Nikola Moro na konferenciji za novinare u Alexandriji.
“Pobjeda nam je dala vjetar u leđa, ekipa diše dobro. Ispred nas su još dva treninga i vjerujem da ćemo se dobro pripremiti za Ganu,” kazao je Moro komentiravši zadnjeg protivnika u skupini.
Uoči zadnjeg kola Hrvatska nalazi se na trećem mjestu s tri boda, iza vodećih Engleske i Gane koji imaju po četiri boda. Podsjetimo, dalje prolaze prve dvije ekipe i osam najboljih trećeplasiranih reprezentacija.
“Gana je protiv Paname zabila u zadnjoj minuti, protiv Engleske su se uspješno branili. Trebat će nam strpljenje. Svaka utakmica nosi svoju individualnu pripremu, ali imamo temelje na kojima radimo svaki dan i koje usavršavamo. Tako će biti i ova dva dana. Neću otkrivati ništa više oko toga,” dodao je.
Za Moru je ovo prvo veliko natjecanje, još čeka svoje debitantske minute. Do sada je u hrvatskom dresu upisao 10 nastupa. Posljednjih godina igra u Bologni, prije toga je igrao u Rusiji za moskovski Dinamo u čije redove je došao iz zagrebačkog imenjaka.
“U Zagrebu i Dinamu sam proveo nekoliko godina. Tamo sam najviše toga naučio što se tiče nogometa i od životnog iskustva. Sam teret prelaska u veliki nogomet, prolazak kroz mlađe kategorije, igranje za seniore i nastupi u Ligi prvaka, većinu toga što sam dana sam tamo naučio,” kazao je.
“Rusija? Tada je ruska liga bila jaka u Europi, imali su jake klubove koji su igrali u Europi. Liga je bila na visokoj razini, bilo je igrača iz Europe i Južne Amerike.”
Na kraju se još jednom osvrnulo na Modrićevo “naslijeđe” u reprezentaciji.
“Bez obzira na to što je veliki igrač, kapetan svojim primjerom i odnosom prema treninzima i reprezentaciji pokazuje kako se igra za reprezentaciju. Ostavio nam je jednu odgovornost da to nastavimo. Da je reprezentacija nešto više”, rekao je Moro.
Written by: admin
Copyright @ LOKALNI.FM
Post comments (0)