play_arrow
Lokalni.fm Vaš lokalni radio – vijesti, glazba i zabava
Gianni Infantino, 56-godišnji predsjednik Međunarodne nogometne organizacije, najavio je da će FIFA analizirati i razmatrati da se novina prekida tijekom poluvremena utakmica nastavi prakticirati i na idućim svjetskim prvenstvima.
“Na temelju ovog iskustva moći ćemo donijeti odluku za budućnost. Meni osobno se sviđaju ove pauze. Dobrodošle su za igrače, a također i zabavne za navijače”, rekao je predsjednik FIFA-e.
Popularno nazvana stanka za hidrataciju nogometaša koristi se na sredini oba poluvremena i traje po tri minute. Zasad je veći dio onih koji su protivnici takve ideje zbog rušenja ritma utakmice, ali i prikrivenog načina da se u tijek nogometnog susreta uguraju reklame.
„Je li nužno loše da su igrači dobili nekoliko minuta da se odmore, obnove snagu i na teren vrate u punoj brzini? Mislim da nije. Je li nužno loše da treneri dobiju novu mogućnost da promijene neke postavke ili isprave pogreške? Također mislim da nije. Uostalom, mislim i da su te stanke uvjetovale da se ovo Svjetsko prvenstvo igra u najjačem intenzitetu u povijesti“, izjavio je Infantino.
Na početku prvenstva to se nije događalo, no posljednjih dana na početku svake hidracijske stanke svoj sud daju navijači, a to su zvižduci. Treneri i igrači također su izjavili da u nekim utakmicama, gdje su bili ugodni vremenski uvjeti, nije bilo potrebe za pauzom.
„Ne možemo negdje nuditi stanku, a negdje ne, bez obzira na vremenske uvjete. Jer nema smisla da neki trener ima priliku utjecati na tijek utakmice gdje je vruće, a tamo gdje je hladnije ne dobije mogućnost razgovarati sa svojim igračima“, dodao je Infantino.
Written by: admin
Copyright @ LOKALNI.FM
Post comments (0)