SPORT

Ružić izgubila u drugom kolu Roland Garrosa – Prigorski.hr

todayMay 28, 2026 5

Background
share close


Hrvatska tenisačica Antonia Ružić oprostila se od drugog Grand Slama sezone, Roland Garrosa porazom u drugom kolu od Amerikanke Madison Keys s 4-6, 4-6.

Hrvatska je tako ostao bez predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji pariškog Grand Slama.

Ružić se dobro nosio s 19. igračem svijeta, ali je Amerikanac slavio s 2:0 u setovima nakon sat i 40 minuta igre.

U prvom setu Keys je napravila break za 3-2, ali je Ružić, trenutno 64. tenisač svijeta, odmah izjednačio na 4-3. Međutim, Keys je tada osvojio pet uzastopnih gemova i poveo 6-4, 2-0.

Čakovčanka je smanjila na 2-1, no Keys je uzvratila s tri gema u nizu stigavši do prednosti 5-1. Imala je dvije meč lopte koje je Ružić spasila i smanjila na 5-2, potom je vratila jedan izgubljeni gem, te obranila svoj servis za 5-4. No, Amerikanka drugu priliku nije propustila i zaključila je meč. Bio je to njihov prvi međusobni susret.

Ružić je ranije u utorak ostvarila prvu pobjedu u karijeri na Grand Slam turnirima svladavši u prvom kolu Amerikanku Ashlyn Krueger sa 3-6, 6-2, 6-2.



Izvor: Sport – Prigorski.hr

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *