SPORT

Bilo je sjajno, jedva čekam vratiti se u Zagreb – Prigorski.hr

todayJune 24, 2026 1

Background
share close


Ukrajinka Jaroslava Mahučih pobijedila je na natjecanju u skoku uvis, održanog u sklopu drugog Zagreb City Challengea na zagrebačkim fontanama.

Nakon više od desetljeća skok u vis se vratio u središte pažnje na Boris Hanžeković memorijalu. Nekad je publiku na stadionu Mladosti na noge podizala Blanka Vlašić, a u srijedu navečer je pokraj zagrebačkih Fontana to napravila nova generacija visašica, predvođena olimpijskom pobjednicom i svjetskom rekorderkom Jaroslavom Mahučih.

Ukrajinka je u konačnici i odnijela pobjedu na natjecanju nazvanom Zagreb City Challenge skočivši 1,97 metara, a iza nje su na drugom mjestu s 1,95 metara bile bivša svjetska prvakinja Australka Eleanor Patterson i brončana na prošlogodišnjem SP-u u Tokiju Srpkinja Angelina Topić.
Nakon toga Ukrajinka je pokušala preskočiti 2,01 m, što bi bio najbolji ovogodišnji svjetski rezultat na otvorenom, ali joj je u srijedu ipak bio previsok.

“Atmosfera je bila prekrasna, uživala sam i jedva čekam vratiti se sljedeće godine. Gledatelji su bili sjajni, a bilo je i puno Ukrajinaca. Kod trećeg pokušaja na 1,97 m navijali su za mene na ukrajinskom jeziku i to mi je dalo dodatno samopouzdanje, znala sam da mogu uspjeti. Rekla sam si da je to “samo” 1,97 i da sam u prošlosti skakala znatno više, uključujući i 2,10 m. Naravno da samim rezultatom nisam zadovoljna i pomalo sam razočarana što nisam preskočila dva metra, ali doći će i to. Kraće zaletište nije mi predstavljalo problem jer i inače imam prilično kratak zalet, a sama podloga mi se jako svidjela jer sam osjećala da se može skakati visoko na njoj”, kazala je Ukrajinka.

Angelina Topić je također bila puna hvale za atmosferu na Fontanama:

“Osjećala sam se odlično, a zaletište je bilo savršeno za skakanje. Jedino mi se nije svidjela duljina zaleta jer inače skačem sa zaletišta koje je deset metara duže. Moj prvi pokušaj na 199 cm bio je izvrstan, osjetila sam taj skok u nogama i pokazao mi je da sam bila i spremnija nego što sam mislila. Ove je godine atmosfera bila kao na velikom natjecanju, zaista uživam skakati uz glazbu”.

Nagrade najboljima uručili su predsjednica Atletskog kluba Dinamo-Zrinjevac Ana Hanžeković-Krznarić, predsjednik Gradske skupštine Grada Zagreba Matej Mišić, izaslanik predsjednika Vlade Josip Pavić i direktor Boris Hanžeković memorijala Natko Bošnjak.



Izvor: Sport – Prigorski.hr

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *