play_arrow
Lokalni.fm Vaš lokalni radio – vijesti, glazba i zabava
Više tisuća hrvatskih navijača krenulo je u korteu prema stadionu BMO Field uoči susreta drugog kola L skupine Svjetskog prvenstva u SAD, Kanadi i Meksiku.
Navijači su se dobro zagrijali u”Hrvatskoj kući” gdje je program počeo u 13 sati po lokalnom vremenu.
“Hrvatska kuća” nalazi se u Toronto Event Centeru, 200-tinjak metara od stadiona, pa je već u ranim poslijepodnevnim satima sve oko BMO Fielda bilo prepuno crveno-bijelih kvadratića.
Hrvatski navijači su pristizali iz cijelog svijeta, naravno najviše ih je bilo iz Toronta i okolice, te obližnjih američkih gradova. Bilo ih je mnogo i bez ulaznica, u nadi da će ipak u posljednji trenutak pronaći način za ulazak na stadiona.
Dva sata prije početka utakmice navijači su razvili 100-metarsku zastavu koja je nastavila svoj put Sjevernom Amerikom, od New Yorka do Dallasa, a sada i Toronta.
Povorka je krenula od Dufferin Gatea, preko Saskatchewan Roada, Manitoba Drivea i Nova Scotia Avenuea prema BMO Fieldu.
Corteo nije mogao proći bez baklji i dimnih bombi. Sve su pratile jake policijske snage, ali je sve prošlo u najboljem redu.
Zanimljivo, corteo su držali i panamski navijači. Njihova je povorka krenula od Trinity Bellwoodsa do Coronation Parka, pokraj BMO Fielda.
Kanadska policija zatvorila je dio ulica zbog dva kortesa, što je dovelo do zastoja u prometu.
Obje reprezentacije večeras trebaju pobjedu. Panama je izgubila prvu utakmicu od Gane 1-0, a Engleska je pobijedila Hrvatsku 4-2.
Written by: admin
Copyright @ LOKALNI.FM
Post comments (0)